8.08.04145

wejśccie na stronę Akademii na FB

Kom. 601.290. 346; info @wiatr.waw.pl; "Zielona binduga"- Zegrze

Kursy weekendowe na patent, warunki szczegółowe uczestnictwa.

 

KURSY WEEKENDOWE na stopień żeglarza jachtowego nad Zalewem 
                                            Zegrzyńskim k. Warszawy.

 

 

Charakterystyka imprezy.
Kurs na pierwszy stopień uprawnień żeglarskich. Patent umożliwia pływanie po śródlądziu bez ograniczeń pod żaglami i na silniku pomocniczym na jachcie żaglowym. Program uczy skutecznego i bezpiecznego pływania jachtem oraz przygotowuje do egzaminu. Wszystkie zajęcia szkoleniowe oraz egzamin odbywają się w jednym czasie i miejscu w naszej bazie nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu. Po zakończeniu szkolenia, w tych samych załogach i na tych samych jachtach, egzamin państwowy bezposrednio po kursie lub w wybranym innym terminie, na miejscu w naaszej bazie szkoleniowej.
Czas szkolenia zależy od trybu i jest to przeważnie 5 kolejnych weekendów, lub termin 7. dniowy mieszany + egzamin. Dla osób początkujących i zaawansowanych.

 

 

   
egzamin 08.05.2021
Terminy : 

2.   8.05 -  5.06.2021r.    +3.06.  egzamin 06.06.2021
 0-tryb  10 dni: każda sb. i ndz. 3. 29.05 - 27.06.2021r.     egzamin 03.07.2021
 I-tryb intensywny 7 dni
4. 19.06 - 18.07.2021r. brak miejsc
 
egzamin 24.07.2021
Uwaga: 5. 26.06 -  25.07.2021r. brak miejsc
    egzamin 31.07.2021
Proponowane 6. 17.07 - 15.08.2021r.     egzamin 21.08.2021
egzaminów są 7. 14.08 - 12.09.2021r.
    egzamin 18.09.2021
nieobowiązkowe.8. -  egzamin 02.10.2021
 9. 18.09 - 17.10.2021r.   egzamin 24.10.2021
 10.**02.10 - 23.10.2021r. tryb I  egzamin 24.10.2021
 
 Dołącz do kursu!
   
   Sa jeszcze wolne miejsca. Możesz  dołączyć!
     

 

 *Uwaga: Termin przyspieszony. Kurs 7. dniowy. Pływamy w 3-4 osoby na jachcie. To kurs dla twardzieli, którym zależy na maksymalnie szybkim zdobyciu patentu.  Realizujemy pełen program egzaminacyjny ale woda  zimna, pogoda  zmienna... W tym sezonie kurs trwa w układzie 3 weekendy +poniedziałek 3.05.
Ten kurs od lat cieszy sie dużym uznaniem ! Ilosc miejsc ograniczona.

**Uwaga: Termin przyspieszony. Kurs 7 dniowy. Pływamy w 3-4 osoby na jachcie.

Jeżeli obok terminu imprezy nie ma oznaczenia
"BRAK MIEJSC" oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł wziąć w niej udział.

Program: Szczegółowy harmonogram kursu plik w formacie pdf do pobrania  - Tutaj znajdziesz dokładną informację o tym, czego się będziesz uczyć.
Organizacja
szkolenia:

W programie kursu założono zdybycie umiejetnosci manewrowania jachtem na silniku i pod żaglami w stopniu bezpiecznym i skutecznym oraz zdanie egzaminu zgodnie z wytycznymi egzaminacyjnymi 
.
Zajęcia obejmują każdego dnia ok. 7 godz. pływania, 1.5 godz, wykładów, 1 godz. przerwy w czasie: 9.00-18.00
W przypadku trybu-0, podstawowego, długość kursu i dzienny czas szkolenia dobrano optymalnie przy założeniu, że na jachcie pływa maksymalnie 5 osób szkolonych plus instruktor. Ostatecznie ilośc osób w wachcie może być mniejsza i zależy od ilosci osób na całym kursie, danego dnia. W przypadku zmniejszonej ilości osób we wszystkich załogach, na całym kursie, czas trwania kursu może zostać odpowiednio skrócony. W przypadku kursów w trybie I z założenia na jachcie nie ma większejj ilości osób szkolonych niż 4.

Skład wachty może ulegać zmianie, ale pozostawiamy Państwu wolną rękę w doborze załóg. Nad całością szkolenia czuwa KWŻ (Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego).

DLA OSÓB PRAGNĄCYCH DOSKONALENIA - POD KONIEC KURSU MOŻLIWOŚĆ ĆWICZENIA Z INSTRUKTORAMI W TYGODNIU
Pomoce szkoleniowe:

Akademia Żeglarska zapewnia nieodpłatnie pomoce szkoleniowe do użytku wewnętrznego, głównie w postaci materiałów pomocniczych do wykładów i zajęć praktycznych (komendy, pytania testowe, inne). Pomoce dostępne są w postaci elektronicznej. Na zakończenie kursu zostanie udostępniony bank pytań egzaminacyjnych obejmujących zagadnienia z teorii. Zakup dodatkowej literatury nie jest konieczny w przypadku regularnego uczęszczania na zajęcia. Dla o
sób chcących poszerzyć swoja wiedzę udostępniamy odpowiedni spis pozycji, które można nabyć w księgarniach lub za naszym pośrednictwem.
Koszt kursu:
(ceny brutto)

Opcja standard:

1000zł - cena normalna
  950zł - cena ulgowa

Sprawdz czy dla denego terminu przewidziana jest promocja cenowa !!!

 


Cena ulgowa przysługuje:
- młodzieży uczącej się do lat 26-ciu;
- rodzinom (małżeństwo, rodzeństwo do 18 lat, rodzice-dzieci);
- uczestnikom naszych poprzednich imprez;
- grupom od 4 osób wzwyż;

Ulgi nie mogą się kumulować.
Podane ceny mogą ulec zmianie! Zawsze obowiązuje cena aktualna z dnia zapłaty zaliczki. W przypadku promocji cena promocyjna obowiązuje tylko w czasie trwania i na warunkach promocji.

Cena obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz ubezpieczenie NW na sumę 5000zł

Cena egzaminu i patentu nie jest wliczona w cenę kursu.

Cena nie zawiera : dojazdu, noclegu, wyżywienia. Parking bezpłatny na miejscu.

Warunki płatności:

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, przesyłając do nas "Kartę kwalifikacyjną", a następnie dokonuje przedpłaty wysokości co najmniej 40% kosztu kursu. Całość płatności za kursy weekendowe może być regulowana w ratach jako uzupełnienie przedpłaty, najpóźniej do trzecich zajęć włącznie, a nie jak ma to miejsce na innych imprezach codziennych - w dniu rozpoczęcia. Warunki płatności w ofertach promocyjnych zostały opisane wofercie promocji.

Miejsce:
(opis, zdjęcia, położenie)
Szkolenie typu"compact"-  wszystkie zajęcia odbywają się w jednym czasie i miejscu. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się w naszej bazie w Zegrzu, w każdą sobotę i niedzielę (ewentualnie + dni dodatkowe) od godz. 9.00 do 18.30. Żadnych innych zajęć nie ma. 
Na kursach weekendowych osoby zainteresowane noclegiem i wyżywieniem załatwiają to sobie we własnym zakresie na miejscu.

Dojazd:
(mapa, autobusy, opis)


Transportem publicznym lub samochodem.
Większość z Państwa zabiera się samochodami, to też już po pierwszych zajęciach dojazd na miejsce nie stanowi problemu. Jeżeli masz jakikolwiek kłopot z dojazdem na pierwsze zajęcia zadzwoń ( 22 834 87 92601290346  ).
Uczestnicy: Na kursach weekendowych przeważają osoby dorosłe, w wieku 18 - 75 lat. W większości to aktywni ludzie w wieku 25-50 lat. Zdarzają się także całe rodziny z młodzieżą od 14. roku życia. Na tym kursie nie ma limitów wieku.
Egzamin:
(terminy,warunki,
ceny, wytyczne)
Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym. Egzamin formalny na patent zdajecie państwo najczęściej w naszym ośrodku, na sprzęcie na którym odbywało się szkolenie. Ostatecznie jednak o terminie i miejscu zdawania egzaminu decydujecie sami.
 

Szkolenia regularne zakończone są egzaminem oficjalnym na patent w najbliższym*** terminie po ukończeniu kursu (w kolejny dzień lub weekend w zależności od trybu szkolenia).

***jeżeli z powodów od nas niezależnych w najbliższy dzień/weekend egzamin odbyć się nie może, wyznaczamy kolejny najbliższy termin lub kierujemy na egzaminy centralne organizowane wdogodnym dl panstwa miejscu i czasie.

Przygotowanie do zajęć:

Na zajęcia należy się stawić punktualnie, zgodnie z programem dziennym. Należy posiadać ze sobą strój adekwatny do warunków atmosferycznych. Niezbędne jest ubranie przeciwdeszczowe: kurtka i spodnie, a także obuwie z miękką podeszwą np. adidasy lub trampki. Również wskazana jest kompletna odzież na zmianę w przypadku przemoczenia. Prosimy także o zabranie przyborów do pisania.

Dokumenty i czynności potrzebne do:
- kursu 1,2,3

1. Poświadczenie opłaty za kurs ( na pierwsze zajęcia) jeżeli nie dostałeś od nas potwierdzenia wpłaty;
2. Karta kwalifikacyjna (weź na pierwsze zajęcia podpisany wydruk z rezerwacji elektronicznej lub wypełnisz na miejscu);
3. Zgoda rodziców na uczestnictwo w kursie dla osób niepełnoletnich (wypełniony ręcznie formularz na wydruku Karty Kwalifikacyjnej) lub osobiście wypełnienie druku przez rodzica pierwszego dnia kursu ;

- egzaminu
4,5,6,7

4. Zgoda opiekunów na uprawianie żeglarstwa < 18l.

5. Wniesienie opłaty egzaminacyjnej w dniu egzaminu lub przelewem ( legitymacja szkolna do 26 r. zycia, uprawniajaca do zniżek)

- patentu
8,9,10

6. Pozytywne zdanie egzaminu;
7. Procedura odbioru patentu z PZŻ, on-line. (opłata za patent, wypełnienie danych, zdjecie, zaświadczenie o zdaniu, odbiór).

Zapisy:
(kontakt, szczegóły, dokumenty)

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, wypełniając i wysyłając poniższy formularz elektroniczny ("Karta kwalifikacyjna").

 
Rezerwacja wiążąca miejsca następuje dopiero po wpłaceniu zaliczki.

Tu zapiszesz się na kurs

Dodatkowo:

Za dopłatą, 350 zł od osoby, można także w terminie kursu przejść praktyczne szkolenie uzupełniające i dodatkowo po rzystapieniu do egzaminu na sternika motorowodnego zdobyć uprawnienia motorowodne.

Przeczytaj także
NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ
oraz zajrzyj na wyróżnione podstrony ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danego
tematu.

UWAGA!! SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE (za dodatkową opłatą)
Dla załóg uczestniczących w kursach na żeglarza!!! Szkolenie praktyczne uzupełniające, na jachcie Tango 780 Sport, pozwalające rozszerzyć nabyte umiejetności o praktykę na jachcie juz typowo sportowo-turystycznym z uwzglednieniem typowych manewrów i czynnosci czarterowo uzytkowych...
Zajrzyj

Zobacz także:

[kursy codzienne na żeglarza]  [szkolenia indywidualne na żeglarza]  [indywidualne żeglarskie lekcje doszkalające]

strona główna | Warszawska Akademia Żeglarska 2021 | do góry

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 0 gości.

Użytkownicy online

  • Piotr11

Łap nas !

Tel.: 228348792, Kom.: 601290346, E-mail: info@wiatr.waw.pl, Przystań: "Zielona binduga" - Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173.