marcin4

wejśccie na stronę Akademii na FB

Kom. 601.290. 346; info @wiatr.waw.pl; "Zielona binduga"- Zegrze

Kursy weekendowe na patent, warunki szczegółowe uczestnictwa.

 

KURSY WEEKENDOWE na stopień żeglarza jachtowego nad Zalewem 
                                            Zegrzyńskim k. Warszawy.

Uwaga: Od 18.05 ponownie zostają uruchomione szkolenia grupowe na naszych kursach, dotychczas zawieszone w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu , aż do odwołania, szkolenia praktyczne na wodzie mogą odbywać się w załogach maksymalnie 4 osobowych i z zachowaniem środków bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wykłady z teorii odbywają się wyłącznie w formie on-line.

 

Charakterystyka imprezy.
Kurs na pierwszy stopień uprawnień żeglarskich. Patent umożliwia pływanie po śródlądziu bez ograniczeń pod żaglami i na silniku pomocniczym na jachcie żaglowym. Program uczy skutecznego i bezpiecznego pływania jachtem oraz przygotowuje do egzaminu. Wszystkie zajęcia szkoleniowe oraz egzamin odbywają się w jednym czasie i miejscu w naszej bazie nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu. Po zakończeniu szkolenia, w tych samych załogach i na tych samych jachtach, egzamin państwowy bezposrednio po kursie lub w wybranym innym terminie.
Czas szkolenia zależy od trybu i jest to przeważnie 5 kolejnych weekendów, lub termin 7. dniowy mieszany + egzamin. Dla osób początkujących i zaawansowanych.

 

 

   
egzamin 09.05.2020
Terminy : 

2.   9.05 -  7.06.2020r.       egzamin 13.06.2020
 0-tryb  10 dni: każda sb. i ndz. 3. 30.05 - 28.06.2020r.     egzamin 04.07.2020
 I-tryb intensywny 7 dni
4. 20.06 - 19.07.2020r.
 
egzamin 25.07.2020
Uwaga: 5. 11.07 -  9.08.2020r.     egzamin 15.08.2020
Proponowane 6. 01.08 - 30.08.2020r.     egzamin 05.09.2020
terminy 7. 22.08 - 13.09.2020r.
    egzamin 19.09.2020
egzaminów są 8. 12.09 - 11.10.2020r.
    egzamin 18.10.2020
nieobowiązkowe.9.**26.09 - 11.10.2020r. tryb I
  egzamin 18.10.2020
 
 Dołącz do kursu!
   
   Sa jeszcze wolne miejsca. Możesz  dołączyć!
     

 

 *Uwaga: Termin przyspieszony. Kurs 7. dniowy. Pływamy w 3-4 osoby na jachcie. To kurs dla twardzieli, którym zależy na maksymalnie szybkim zdobyciu patentu.  Realizujemy pełen program egzaminacyjny ale woda  zimna, pogoda  zmienna... W tym sezonie kurs trwa w układzie 3 weekendy +piątek 1.05.
Ten kurs od lat cieszy sie dużym uznaniem ! Ilosc miejsc ograniczona.

**Uwaga: Termin przyspieszony. Kurs 7 dniowy. Pływamy w 3-4 osoby na jachcie.

Jeżeli obok terminu imprezy nie ma oznaczenia
"BRAK MIEJSC" oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł wziąć w niej udział.

Program: Szczegółowy harmonogram kursu plik w formacie pdf do pobrania  - Tutaj znajdziesz dokładną informację o tym, czego się będziesz uczyć.
Organizacja
szkolenia:

W programie kursu założono zdybycie umiejetnosci manewrowania jachtem na silniku i pod żaglami w stopniu bezpiecznym i skutecznym oraz zdanie egzaminu zgodnie z wytycznymi egzaminacyjnymi , na dwóch rodzajach jachtów: odkrytopokładowych
OMEGACH oraz kabinowych typu FORTUNA .
Dobór czasu pływania na wybranym typie jachtu zależy wyłącznie od tępa postępów osób szkolonych i służy wyłącznie optymalizowaniu jakości szkolenia. Przeważnie jest to ok 30% czasu na OMEDZE i 70% na FORTUNIE.Zajęcia obejmują każdego dnia ok. 7 godz. pływania, 1.5 godz, wykładów, 1 godz. przerwy w czasie: 9.00-18.00
W przypadku trybu-0, podstawowego, długość kursu i dzienny czas szkolenia dobrano optymalnie przy założeniu, że na jachcie pływa maksymalnie 5 osób szkolonych plus instruktor. Ostatecznie ilośc osób w wachcie może być mniejsza i zależy od ilosci osób na całym kursie, danego dnia. W przypadku zmniejszonej ilości osób we wszystkich załogach, na całym kursie, czas trwania kursu może zostać odpowiednio skrócony. W przypadku kursów w trybie I z założenia na jachcie nie ma większejj ilości osób szkolonych niż 4.

Skład wachty może ulegać zmianie, ale pozostawiamy Państwu wolną rękę w doborze załóg. Nad całością szkolenia czuwa KWŻ (Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego).

DLA OSÓB PRAGNĄCYCH DOSKONALENIA - POD KONIEC KURSU MOŻLIWOŚĆ ĆWICZENIA Z INSTRUKTORAMI W TYGODNIU
Pomoce szkoleniowe:

Akademia Żeglarska zapewnia nieodpłatnie pomoce szkoleniowe do użytku wewnętrznego, głównie w postaci materiałów pomocniczych do wykładów i zajęć praktycznych (komendy, pytania testowe, inne). Pomoce dostępne są w postaci elektronicznej. Na zakończenie kursu zostanie udostępniony bank pytań egzaminacyjnych obejmujących zagadnienia z teorii. Zakup dodatkowej literatury nie jest konieczny w przypadku regularnego uczęszczania na zajęcia. Dla o
sób chcących poszerzyć swoja wiedzę udostępniamy odpowiedni spis pozycji, które można nabyć w księgarniach lub za naszym pośrednictwem.
Koszt kursu:
(ceny brutto)

Opcja standard:

1000zł - cena normalna
  950zł - cena ulgowa

Dla chetnych opcja "ekstra" za cenę 1250 zł bez zniżek. Szkolenie wyłącznie na jachtach kabinowycvh typu FORTUNA .

Sprawdz czy dla denego terminu przewidziana jest promocja cenowa !!!

 


Cena ulgowa przysługuje:
- młodzieży uczącej się do lat 26-ciu;
- rodzinom (małżeństwo, rodzeństwo do 18 lat, rodzice-dzieci);
- uczestnikom naszych poprzednich imprez;
- grupom od 4 osób wzwyż;

Ulgi nie mogą się kumulować.
Podane ceny mogą ulec zmianie! Zawsze obowiązuje cena aktualna z dnia zapłaty zaliczki. W przypadku promocji cena promocyjna obowiązuje tylko w czasie trwania i na warunkach promocji.

Cena obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz ubezpieczenie NW na sumę 5000zł

Cena egzaminu i patentu nie jest wliczona w cenę kursu.

Cena nie zawiera : dojazdu, noclegu, wyżywienia. Parking bezpłatny na miejscu.

Warunki płatności:

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, przesyłając do nas "Kartę kwalifikacyjną", a następnie dokonuje przedpłaty wysokości co najmniej 40% kosztu kursu. Całość płatności za kursy weekendowe może być regulowana w ratach jako uzupełnienie przedpłaty, najpóźniej do trzecich zajęć włącznie, a nie jak ma to miejsce na innych imprezach codziennych - w dniu rozpoczęcia. Warunki płatności w ofertach promocyjnych zostały opisane wofercie promocji.

Miejsce:
(opis, zdjęcia, położenie)
Szkolenie typu"compact"-  wszystkie zajęcia odbywają się w jednym czasie i miejscu. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się w naszej bazie w Zegrzu, w każdą sobotę i niedzielę (ewentualnie + dni dodatkowe) od godz. 9.00 do 18.30. Żadnych innych zajęć nie ma. 
Na kursach weekendowych osoby zainteresowane noclegiem i wyżywieniem załatwiają to sobie we własnym zakresie na miejscu.

Dojazd:
(mapa, autobusy, opis)


Transportem publicznym lub samochodem.
Większość z Państwa zabiera się samochodami, to też już po pierwszych zajęciach dojazd na miejsce nie stanowi problemu. Jeżeli masz jakikolwiek kłopot z dojazdem na pierwsze zajęcia zadzwoń ( 22 834 87 92601290346  ).
Uczestnicy: Na kursach weekendowych przeważają osoby dorosłe, w wieku 18 - 75 lat. W większości to aktywni ludzie w wieku 25-50 lat. Zdarzają się także całe rodziny z młodzieżą od 14. roku życia. Na tym kursie nie ma limitów wieku.
Egzamin:
(terminy,warunki,
ceny, wytyczne)
Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym. Egzamin formalny na patent zdajecie państwo najczęściej w naszym ośrodku, na sprzęcie na którym odbywało się szkolenie. Ostatecznie jednak o terminie i miejscu zdawania egzaminu decydujecie sami.
 

Szkolenia regularne zakończone są egzaminem oficjalnym na patent w najbliższym*** terminie po ukończeniu kursu (w kolejny dzień lub weekend w zależności od trybu szkolenia).

***jeżeli z powodów od nas niezależnych w najbliższy dzień/weekend egzamin odbyć się nie może, wyznaczamy kolejny najbliższy termin lub kierujemy na egzaminy centralne organizowane wdogodnym dl panstwa miejscu i czasie.

Przygotowanie do zajęć:

Na zajęcia należy się stawić punktualnie, zgodnie z programem dziennym. Należy posiadać ze sobą strój adekwatny do warunków atmosferycznych. Niezbędne jest ubranie przeciwdeszczowe: kurtka i spodnie, a także obuwie z miękką podeszwą np. adidasy lub trampki. Również wskazana jest kompletna odzież na zmianę w przypadku przemoczenia. Prosimy także o zabranie przyborów do pisania.

Dokumenty i czynności potrzebne do:
- kursu 1,2,3

1. Poświadczenie opłaty za kurs ( na pierwsze zajęcia) jeżeli nie dostałeś od nas potwierdzenia wpłaty;
2. Karta kwalifikacyjna (weź na pierwsze zajęcia podpisany wydruk z rezerwacji elektronicznej lub wypełnisz na miejscu);
3. Zgoda rodziców na uczestnictwo w kursie dla osób niepełnoletnich (wypełniony ręcznie formularz na wydruku Karty Kwalifikacyjnej) lub osobiście wypełnienie druku przez rodzica pierwszego dnia kursu ;

- egzaminu
4,5,6,7

4. Zgoda opiekunów na uprawianie żeglarstwa < 18l.

5. Wniesienie opłaty egzaminacyjnej w dniu egzaminu lub przelewem ( legitymacja szkolna do 26 r. zycia, uprawniajaca do zniżek)

- patentu
8,9,10

6. Pozytywne zdanie egzaminu;
7. Procedura odbioru patentu z PZŻ, on-line. (opłata za patent, wypełnienie danych, zdjecie, zaświadczenie o zdaniu, odbiór).

Zapisy:
(kontakt, szczegóły, dokumenty)

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, wypełniając i wysyłając poniższy formularz elektroniczny ("Karta kwalifikacyjna").

 
Rezerwacja wiążąca miejsca następuje dopiero po wpłaceniu zaliczki.

Tu zapiszesz się na kurs

Dodatkowo:

Za dopłatą, 350 zł od osoby, można także w terminie kursu przejść praktyczne szkolenie uzupełniające i dodatkowo po rzystapieniu do egzaminu na sternika motorowodnego zdobyć uprawnienia motorowodne.

Przeczytaj także
NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ
oraz zajrzyj na wyróżnione podstrony ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danego
tematu.

UWAGA!! SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE (za dodatkową opłatą)
Dla załóg uczestniczących w kursach na żeglarza!!! Szkolenie praktyczne uzupełniające, na jachcie Tango 780 Sport, pozwalające rozszerzyć nabyte umiejetności o praktykę na jachcie juz typowo sportowo-turystycznym z uwzglednieniem typowych manewrów i czynnosci czarterowo uzytkowych...
Zajrzyj

Zobacz także:

[kursy codzienne na żeglarza]  [szkolenia indywidualne na żeglarza]  [indywidualne żeglarskie lekcje doszkalające]

strona główna | Warszawska Akademia Żeglarska 2020 | do góry

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Łap nas !

Tel.: 228348792, Kom.: 601290346, E-mail: info@wiatr.waw.pl, Przystań: "Zielona binduga" - Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173.