IMG_2517

wejśccie na stronę Akademii na FB

Kom. 601.290. 346; info @wiatr.waw.pl; "Zielona binduga"- Zegrze

Egzaminy dla Warszawskiej Akademii Żeglarskiej.

Zapisy na egzamin państwowy na patent.
Po skończonym szkoleniu praktycznym oraz nauczeniu się teorii należy zapisać się na egzamin państwowy. Na egzamin możesz zgłosić się w dowolnie wybranym przez siebie terminie. W tym celu należy tutaj wybrać termin i miejsce, a następnie dokonać zapisu wypełniając formularz rejestracyjny.
  
Egzamin państwowy składa się z dwóch części, teoretycznej (testowej) i praktycznej na wodzie.
Cały egzamin jest niepodzielny i zdaje się obydwie części w jednym czasie i miejscu. Opłata za egzamin dotyczy całego egzaminu, a jej wysokość jest regulowana ceną państwową, niezmienną i ogólnie obowiązującą. Na egzamin należy się zapisać z odpowiednim wyprzedzeniem za pomocą formularza on-line. Opłatę za egzamin wnosi się
gotówką, w dniu egzaminu, przed jego rozpoczęciem na ręce komisji egzaminacyjnej.
 


Po dokonaniu dokonaniu zgłoszenia na dany termin i miejsce egzaminu należy się na niego zgłosić o wyznaczonej godzinie w jednym z naszych osrodków egzaminacyjnych:

 
"Zielona Binduga", ul. Groszkowskiego, działka nr 173, Zegrze (biuro na przystani WAŻ);

"Helios", ul. Warszawska 31, 05-130 Zegrze Południowe ;

"Rewita" - WDW Rynia, ul. Wczasowa 59, 05-127 Białobrzegi (sala 011 budynek "Syrenka");

"Rejsy" - Port Czerniakowski, ul. Solec 8, 00-439 Warszawa (sala wykładowa klubu na I p. bosmanatu
                                                                                                                                                portu).

Nie zgłoszenie się na egzamin skutkuje przeniesieniem wpłaty na kolejny termin, który należy wybrać powtórnie. W dniu egzaminu należy mieć przy sobie:

Opłaty:

Za przeprowadzenie egzaminu na stopień żeglarz jachtowy lub sternik motorowodny - 250 PLN

Uczniowie i studenci w wieku do 26 lat, po okazaniu legitymacji szkolnej/studenckiej uprawnieni są do 50% zniżki za egzamin i wydanie patentu.

 
Jak otrzymać patent po zdanym egzaminie?
W dniu egzaminu, komisja wydaje zainteresowanym zaświadczenia o jego zdaniu. Na podstawie tych zaświadczeń, Polski Związek Żeglarski (PZŻ), i Polski Zwiaze Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMiNW) wyda odpowiednie patenty. Opłata za wydanie patentu wynosi 50 PLN - płatne do związku.
Po pozytywnie zdanym egzaminie na patent żeglarski lub motorowodny należy wystąpić do odpowiedniego zswiazku sportowego o wydanie patentu wg. procedury on-line, którą można znaleźć : - tutaj dla patentów zeglarskich;
                      - tutaj dla patentów motorowodnych.
W przypadku pytań kierowanych do związków, dotyczących odbytych egzaminów warto znać numer egzaminu, datę i miejsce jego organizacji.
Podawane na naszej stronie informacje o egzaminach, ich cenach i wymogach są informacjami oficjalnymi, ustawowymi lub publikowanymi w materiałach PZŻ. Terminy i miejsce organizowania egzaminów zatwierdza Ministerstwo Sportu.
Zobacz także informacje na temat: warunków przeprowadzania egzaminu (wymagania niezbędne do przystąpienia), wytycznych egzaminacyjnych (zakres wiedzy), cennika opłat, klikając w odpowiedni link poniżej.

[ceny] [warunki] [terminy] 
 

strona główna | Warszawska Akademia Żeglarska 2020 | do góry

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Łap nas !

Tel.: 228348792, Kom.: 601290346, E-mail: info@wiatr.waw.pl, Przystań: "Zielona binduga" - Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173.