Kom. 601.290. 346; "Zielona binduga", Zegrze

19.04.2009WKS-Zegrze66

wejśccie na stronę Akademii na FB

Dojazd do Zielonej Bindugi ZEGRZE

Przystań położona jest na północnym brzegu Jeziora Zegrzyńskiego, niedaleko mostu na Narwi. 

mapka dojazdowa do przystani


Dokładny adres :

Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173,  "Zielona Binduga"- Zegrze.

Jak widać na mapie z satelity jest to pierwsza działka po skręcie na groblę z głównej drogi, ok 300 m za zjazdem. Należy uważać na mapy Googla gdyż zmieniają miejsce położenia obiektów w tym rejonie. Niestety pokazują także nieprawdziwy adres. Dlatego jadąc warto znaleźć  tabliczkę z numerem działki oraz baner naszej Akademii, wszystko od strony jeziora zanim wjedziemy w jakiekolwiek zabudowania. Przystań znajduje sie w lesie na samym skraju jeziora. Wjeżdżamy przez duży leśny parking ( aktualnie zaplecze budowy) należący do działki. Tutaj można zostawić samochód i udać się do nas w kierunku jeziora.

 

rysunek okolicy jak w Asterixie

 

Nasza baza szkoleniowa jest odległa, ok. 25 km od Warszawy.

Za pomocą poniższej mapki można na rożne sposoby zorientować się w dojeździe do naszej przystani.
Wyświetl większą mapę na której będziesz mógł wytyczyć trasę dojazd.
Posługując się zoomem (+)i (-) oraz łapką lub strzałkami skutecznie obejrzysz w powiększeniu dojazd od twojego miejsca zamieszkania.

Jeżeli masz ochotę zobaczyć jak wygląda nasza przystań z bliska, a także dojazd do niej z lotu ptaka, to zmień sposób wyświetlania na funkcję satelitarną (w prawym górnym rogu), a następnie klikaj w znaczek "+", najeżdżając zoomem na odpowiednie zbliżenie w obszarze Zegrza, tak długo aż zobaczysz z satelity nasze żaglówki stojące przy kei.

 

Dla tych którzy idą z postępem czasu podajemy dane geograficzne jako
"way point" do GPSa. N = 52°27'32,64'' E = 21°01'43,50'' 73m npm.

Dla posiadaczy różnych GPS-ów podajemy współrzędne drogi od ronda w Zegrzu Południowym do parkingu na terenie przystani.


A tych którzy jeszcze nie dojeżdżają do nas przy pomocy autopilota, a wcześniejsze pomoce "nawigacyjne" nie pomogły namawiamy do skorzystania z interaktywnej mapki dojazdowej do naszej przystani.

mapka Polski

zlokalizuj na mapie wpisując nazwę Zegrze w miejscu szukanej miejscowości.

 

Jeżeli wskazówki internetowe to nie twój swiat, bo jesteś wzrokowcem, poniżej szczegółowy opis dojazdu samochodem lub transportem autobusowym z Warszawy i z okolic województwa.

dojazd samochodem -piktogram I tak, aby jadąc SAMOCHODEM sprawnie dotrzeć do Zegrza osobom, mieszkającym po praskiej stronie Wisły polecamy wylotówkę na Białystok, Augustów przez Ząbki, Marki z odbiciem na Nieporęt, Zegrze, omijając w ten sposób zakorkowane centrum Warszawy.   
Osobom jadącym przez centrum  Warszawy sugerujemy dojazd do Zegrza przez Nieporęt drogą nad Kanałem Żerańskim, lub przez Legionowo wylotową ulicą Modlińską.
UWAGA! Droga przy Kanale Żerańskim, ze względu na giełdę samochodowa w niedzielę, w godzinach rannych, bywa zakorkowana. Korek można skutecznie ominąć jadąc Trasą Toruńską, za mostem gen. Grota do ronda i tam skręcając w lewo, w ulicę Białołęcką kierujemy się na Nieporęt.
Dojechawszy nad Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie skręcamy na rondzie w lewo w kierunku na Nowy Dwór i dalej jadąc wzdłuż jeziora dojeżdżamy do kolejnego ronda, na którym skręcając w prawo wjeżdżamy do Zegrza Południowego. Przejeżdżamy przez miejscowość szeroką dwupasmową arterią  i dojeżdżamy do mostu na rzece Narew. Jedziemy dalej. Z mostu, po prawej stronie kątem oka przez szybę na moście można zobaczyć charakterystyczny żółty budynek fortu na terenie naszego ośrodka. Tam właśnie jest nasza baza.

 

Jeszcze na moście zjeżdżamy na prawy pas mijając tablicę z napisem Zegrze
Wjeżdżamy do miejscowości Zegrze
Tuż za mostem (50m) należy skręcić w prawo na skrzyżowaniu widocznym na zdjęciu poniżej.

obraz na zakręcie do Zegrza

Wjechaliśmy na asfaltową groblę. Przez chwilę będziemy widzieli wodę po prawej i lewej stronie drogi. Za chwilę dojedziemy do Niebieskiego blaszaka, skręcamy przed nim wjezdzając na parking Zielonej Bindugi. Jesteśmy na miejscu.

 


Na teren naszej bazy szkoleniowej, można wjechać samochodem i zostawić go nad sama wodą, niemal w samym centrum obiektów szkoleniowych na bezpłatnym parkingu.

  

Piktogram z autobusikiem - dojazd Chcąc dojechać na samo miejsce do naszej przystani TRANSPORTEM PUBLICZNYM można skorzystać z lnii autobusowej Z-BUS firmy BUS-Cityz centrum Warszawy lub autobusem komunikacji miejskiej linii 735, który startuje z pętli Metro Marymont (trasa zmieniona ze wzgledu na remont mostu Grota). Tytaj można znaleźć szczegóły dojazdu.

Linia autobusowa do Zegrze Północnego

która kursuje z centrum Warszawy w kierunku na Legionowo. Przystanki: Galeria Centrum przy EMIPIKU na Marszałkowskiej, poniżej rozkład jazdy z tego przystanku.

przystanek przy empiku

 

Kolejne przystanki lini Z-BUS to Plac Bankowy, Dworzec Gdański, Rondo Starzyńskiego, Most Grota do Legionowa i dalej do Zegrza. Odjazdy mniej więcej co pół godziny.

 


Jeżeli jedziesz innym autobusem w kierunku na Serock, Pułtusk warto zapytać czy autobus zatrzymuje się na Osiedlu Wojskowym w Zegrzu. W innym przypadku należy wysiąść przed mostem lub za mostem przy jednostce wojskowej i dojść pieszo. Po dotarciu na Osiedle Wojskowe w Zegrzu wysiadamy właśnie przy opisanym wcześniej urzędzie pocztowym, znajdując dalszą drogę opisaną wcześniej dla dojazdu samochodem. Dojście do "Zielonej bindugi" od końcowego przystanku ok. 400 m spowrotem ulicą Groszkowskiego.

 

 

 

Zapraszamy.

strona główna | Warszawska Akademia Żeglarska 2019 | do góry

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Łap nas !

Tel.: 228348792, Kom.: 601290346, E-mail: info@wiatr.waw.pl, Przystań: "Zielona binduga" - Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173.