IMG_2723

wejśccie na stronę Akademii na FB

Kom. 601.290. 346; info @wiatr.waw.pl; "Zielona binduga"- Zegrze

Wypożyczanie jachtów żaglowych, warunki szczegółowe.

 

 Czarter jachtów żaglowych na Zalewie Zegrzyńskim
Przystań Zegrze "Zielona binduga"
Witamy w sezonie 2023.

Wypożyczalnia startuje z pełną ofertą od dnia 29. kwietnia 2023 jednak już początku kwietnia (na telefon) można będzie wypożyczyć niektóre jachty. Sezon kończymy 30. października.

Jacht typu OMEGA z naszej oferty. Seria turystyczna z drewnianymi gretingami.
Tak wygladaja nasze Omegi

   Jezeli nuży Cię czytanie kolejnych informacji bo szukasz cennika lub innej konkretnej, obok po lewej stronie możesz skoczyc na skróty !!!
  Ale jeżeli ostatecznie rezerwujesz jacht przeczytaj proszę całą treśc tej strony, żeby możliwie wszystko zostało dopowiedziane...

 

                                 Warszawska Akademia Żeglarska działa na wodzie przez 7 miesięcy w roku, od kwietnia do października. W tym okresie można czarterować nasze jachty, które znajdują się w Zegrzu, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173, "Zielona Binduga"  nad Zalewem Zegrzyńskim, . Takze tutaj mamy swoja przystań żeglarską i szkoleniową.
Nie prowadzimy jednakowoż regularnej wypożyczalni, a część naszych jachtów pływa w organizowanych przez nas kursach żeglarskich i innych imprezach, stąd też aby skutecznie wypożyczyć jacht, wskazany jest kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia, czy wybrana jednostka będzie wolna.

Slup bermudzki typu OMEGA. Narodowa klasa, dzielna w każdych warunkach. Jacht dla koneserów.
Omega  pod żaglami
Rezerwacja warunkowa* 

 

Dla osób zdecydowanych na wyczarterowanie łodzi w danym terminie możliwa jest rezerwacja (warunkowa)* SMS-owa bez dokonania przedpłaty. W takim wypadku jednak, z zasady, trzeba się stawić po odbiór jachtu do godziny 9 w dniu czarteru lub do godziny uprzednio ustalonej z wypożyczajacym,  po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym czy jacht jest dostępny i wysłaniu sms-a, dotyczącego szczegółów rezerwacji : (nazwisko, data, typ jachtu + ew. godzina odbioru) na numer 601.290.346 . O ile zarezerwowany jacht, co do zasady,  nie zostanie odebrany do godziny 9.00, rezerwacja przepada i nie gwarantujemy podstawienia jachtu, choć jeżeli będzie on dalej wolny, to wypożyczenie będzie możliwe.

Rezerwacja bezwarunkowa**
Dla osób zdecydowanych na wypożyczenie jachtu o dowolnej porze i chcących mieć pewność, że jacht będzie dostępny, konieczne jest opłacenie jachtu z góry za cały czarter na nasz rachunek bankowy. Na dowodzie wpłaty należy wpisać szczegóły czarteru (datę czarteru, typ jachtu  i nazwisko), a następnie wysłać tę samą informację o rezerwacji z dopiskiem "zapłacono"  wraz z przybliżoną godziną odbioru, sms-em na numer 
601.290.346 .
W przypadku oplaty z góry, po odbior jachtu należy sie stawić koniecznie z dowodem zapłaty.

UWAGA:

Potwierdzamy zwrotnym sms-em przede wszystkim negatywne rezerwacje co oznacza, że po wykonaniu telefonu i otrzymaniu informacji o dostepności jachtui  oraz wysłaniu sms-a rezerwacyjnego, brak odpowiedzi z naszej strony należy uznać za dokonanie rezerwacji.  Potwierdzenie rezerwacji pozytywnej otrzymasz także ale może to potrwac do kilku godzin. Wraz z potwierdzeniem rezerwacji otrzymasz SMS gdzie należy się stawić i co ze sobą zabrać.

*istnieje możliwość wycofania się z rezerwacji każdej ze stron bez żadnych konsekwencji z tego tytułu, przy czym strony zobowiązane są do sms-owego odwołania czarteru do godziny 9 dnia poprzedniego. Brak odwołania rezerwacji może spowodować, że następnym razem nie będziesz mógł dokonać tego typu rezerwacji. Rezerwacja warunkowa dotyczy wyłącznie rezerwacji jednego jachtu na jeden dzień.

**w tym przypadku jacht czeka na Państwa aż do chwili odbioru lub do końca dnia, ale w przypadku nieodebrania jachtu lub rezygnacji wpłata jest bezzwrotna i przechodzi na poczet kosztów, a umowa zostaje uznana za dokonaną z koncem dnia czarterowego. Rezerwacja z przedpłatą dotyczy zawsze większej liczby jachtów niż 1 lub większej liczby dni niż 1 (o ile nie ustalono inaczej).

 

Mówiąc o rezerwacji należy rozumieć jacht + wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Innych dodatków typu silnik nie trzeba rezerwować i opłacać z góry. Zawsze można  pobrać dodatkowy sprzęt w chwili odbioru, ew. robiąc dopłatę jeżeli jest przewidziana.

Omega to jacht dla 2 do nawet 6 osób.
Nasza Omega

 Lista rezerwowa.

W przypadku wyczerpania możliwości zarezerwowania jachtu na dany dzień oznacza to ze lista rezerwacji warunkowych jest zapełniona. Nie oznacza to jednak, że jacht w tym dniu będzie nieosiągalny gdyż część z rezerwacji warunkowych nierzadko zostaje odwołana i  jachty są ponownie dostępne. Taka sytuacja może zdarzyć sie w każdej chwili ale w szczególności na bieżąco w dniu czarteru, po godzinie 9. Dlatego jeżeli jesteś zdeterminowany by wynająć jacht w konkretnym dniu, a rezerwacje są wyczerpane, możesz zapisać się na listę rezerwową co oznacza, że jeżeli jacht się zwolni zostaniesz o tym powiadomiony na drodze SMS lub telefonicznie. Aby zatem zapisać się na listę rezerwową należy wysłać SMSa na tel. 601290346 o treści:

Rodzaj jachtu, data czarteru, nazwisko ( z dopiskiem) lista rezerwowa.

Także przyjazd na miejsce do naszego ośrodka w "ciemno", w dniu czarteru, kilka minut po godzinie 9, bez rezerwacji często daje szansę na pozytywne wynajęcie łodzi.

UWAGA !

W soboty i niedziele miedzy godziną 8 i 9.30 nie odbieramy telefonu gdyż jesteśmy zajęci wydawaniem sprzętu, więc

prosimy nie dzwonić. W tym czasie kontaktować się z nami można wyłącznie jednostronnie przy pomocy SMSa. Także w

tym czasie nie udzielamy informacji na temat dojazdu do nas, który można znaleźć 
tutaj.


Jachty typu FORTUN-23 z naszej oferty.

Fortuny na Zielonej Bindudze
 

 
 Uwaga: Wszystkie informacje na tej stronie dotyczą czarteru jachtów na Jeziorze Zegrzyńskim. Wypływanie poza mosty ograniczające akwen zalewu musi być uzgodnione.  

Dzień czarteru rozpoczyna się od rana ! Wyjątkowo na życzenie, o ile jest taka możliwość, można wypożyczyć jacht kabinowy wieczorem, na noc poprzedzającą pierwszy dzień czarteru lub na noc po zakończeniu dnia czarteru ale w takim wypadku noc ta jest dodatkowo płatna 100 zł bez względu na rodzaj jachtu, a jacht musi być zdany do g.8.30 dnia następnego.

Wyjątkowo i warunkowo czarterujemy jachty na godziny, o ile są wolne. Rezerwacji jachtów na godziny nie praktykujemy.


Jachty odkrytopokładowe wypożyczamy bez silnika.
Jachty kabinowe wypożyczamy z silnikiem, chyba że uzgodniono inaczej.

Tango 780Sport


Wszystkie nasze jachty, czarterowane nad Zalewem Zegrzyńskim, są wyposażone w komplet sprzętu ratunkowego i pełen podstawowy osprzęt żeglarski, przewidziany dla danego jachtu.
Aktualnie, wszystkie nasze jachty kabinowe posiadają mozliwość rolowania foka, na rolerze sztagowym oraz są wyposażone w "lejzy dzeki" do klarowania żagli.
Jachty typu OMEGA trzeba samemu otaklować, a jacht DZ jest gotowy do pływania po zdjeciu pokrowców z żagli ale należy zwrócic uwagę, że jest to jacht z ożaglowaniem gaflowym co wiąże sie z umiejetnośćią obsługi tego typu osprzętu.
Wszystkie duże (6 osób) jachty kabinowe posiadają kuchenkę gazową i komplet materacy. Inny sprzęt kuchenno, turystyczny, sanitarny należy zabrać we własnym zakresie o ile ktoś ma taka potrzebę. Jeżeli temat "kambuza" i wyposażenia turystycznego jest dla Ciebie ważny, masz jakieś dodatkowe potrzeby lub oczekiwania to koniecznie prosze to sygnalizować. Jachty na Zalewie Żegrzynskim pływają głównie w krótkich jedniodniowych czarterach i wyposażeniem turystycznym przeważnie mało kto jest zainteresowany, zatem jeżeli twoje potrzeby są na miarę wypraw mazurskich to mów o tym za wczasu żeby uniknąć rozczarowania. Potrzebę korzystania z gazu należy zgłosić. Podobnie z innymi nietypowymi potrzebami jak na przykład zabranie na jacht psa. Nie wykluczamy takiej możliwości ale pod pewnymi warunkami. Dlatego prosimy mówić, pytać, informować. Wtedy życie staje sie przyjazne, a ewentualne problemy daje się rozwiązać.
Odnośnie toalety na jachcie! Wiekszość naszych jachtów kabinowych posiada kabinę sanitarną z miejscem na toaletę chemiczną, jednak jeżeli używanie WC na jachcie podczas pływania jest dla Ciebie ważne, warunkiem jest posiadanie własnej toalety i zabranie jej na jacht. Doposażenie jachtu w naszą toaletę jest możliwe przy czarterze conajmniej 7 dniowym za dodatkową oplatą. Generalnie bez specjalnej, wyjątkowej potrzeby odradzamy korzystanie z toalet podczas pływania ...

Nasza DZ-ta "Szkentla"
DZ-2017


Umowa czarteru może byc zawarta wyłącznie w dniu czarteru, w miejscu odbioru jachtu przez osobę czarterującą. Za promesę umowy uważa się umowę rezerwacji opisaną powyżej.

Za czarter do 3 dni nie sporządzamy szczegółowego protokołu odbioru/zdania, a jedynie odbierający kwituje pobranie sprzętu i znajomość wewnętrznego regulaminu wypożyczalni ( do wglądu na miejscu), który reguluje warunki szczegółowe czarteru. Od tej chwili umowę czarteru uznajemy za zawartą.

W sprawach nie ujetych w regulaminie obowiazują zasady Kodeksu Cywilnego.

Przy odbiorze należy wylegitymować się patentem co najmniej "żeglarza jachtowego" i pozostawić 
w formie zastawu/kaucji 500 zł.
Pragniemy jednocześnie przypomnieć, że żeglują ludzie, a nie patenty i bez względu na to czy posiadasz patent czy nie musisz go posiadać, a także jaki by on nie był, polskie przepisy korzystania z dróg wodnych zobowiazują każdego prowadzącego jacht, który uczestniczy w ruchu wodnym do znajomości przepisów oraz umiejętności obsługi prowadzonego przez siebie jachtu, co najmniej ze względu na bezpieczeństwo innych uzytkowników akwenu oraz własnej załogi i jachtu.


Osoba wypożyczająca jacht jest za niego odpowiedzialna cywilnie i materialnie.
Nie praktykujemy ściągania Państwa z jeziora w przypadku braku umiejętności lub zmiany warunków atmosferycznych. Nie mamy ani sił ani środków na takie manewry. Jacht na koniec dnia należy zwrócić w porcie jego odebrania.
W przypadku powyższych dylematów należy wzywać WOPR, który za uzgodnioną opłatą przeważnie może pomóc doholowac jacht do portu.

Nasza Phila 880.
Nasz jacht Phila 880

Apelujemy o dobór jachtu do czarteru adekwatnie do posiadanych umiejętności. Wszystkie nasze jachty posiadają możliwość refowania żagli co stwarza możliwość bezpiecznego żeglowania niemal w każdych warunkach. Zachęcamy zatem do korzystania z refpatentów w sytuacji gdy warunki pogodowe ulegają zmianie. Jacht zarefowany to nie wstyd tylko wizytówka dobrej znajomości żeglarskiego rzemiosła oraz gwarancja bezpiecznego dotarcia do portu przeznaczenia.
Jeżeli siła wiatru wzrasta niespodziewanie i znacząco do tego stopnia, że masz problem z opanowaniem jachtu mimo jego wcześniejszego zarefowania to zrzuć grota i płyń na foku, dobierając jego wielkość poprzez odpowiednie zrolowanie lub zamianę na foka sztormowego.
Wielkość jachtu nie jest wprost proporcjonalna do jego bezpieczeństwa. Generalnie obowiązuje zasada: "duży jacht", duży kłopot ....., "mały", mniejszy .... Chyba, że wiesz o co chodzi to kłopotów nie ma żadnych, z żadnym jachtem.

Dobór jachtu pod kontem ilości osób, które można zabrać na pokład można znaleźć w cenniku.

Morsy "Sztorm" i "Sztil"
Morsy 

Powtarzające się pytania czy nasze jachty maja ciężki miecz sugerują, że macie Państwo umiarkowane pojęcie na temat stateczności jachtu i odruchowo "szukacie ratunku" w temacie niewywracalności jachtu. Zatem odpowiadamy "hurtowo", że nasze wszystkie jachty są jachtami mieczowymi, a zatem charakteryzują się przede wszystkim statecznością kształtu, a co za tym idzie ciężar ich miecza ma znikome znaczenie odnośnie ich zdolności do przechylania się. Dodam jeszcze, że w związku z powyższym są wywracalne, choć niezatapialne dzięki komorom wypornościowym. Wniosek praktyczny z tego płynący jest taki, że jeżeli z jakiegoś powodu przechył jachtu jest dla Ciebie zbyt duży i nie możesz lub nie umiesz sobie z tym poradzić to możesz go zmniejszyć, podnosząc miecz częściowo do góry.

Fortuna 23 pod żaglami.
Fortuna 23 pode żaglami

Jeżeli powyższe rady okazały sie nieskuteczne i znajdziesz sie (mowa o sterniku jachtu) w wodzie z powodu przewrócenia jachtu to nie wpadaj w panikę. Staraj się zachować spokój i :
- policz załogę czy wszyscy są w zasięgu wzroku, czy ktoś nie został w kabinie lub pod wodą,
- załóż kamizelkę ratunkową i dopilnuj żeby wszyscy to zrobili,
- nie odpływaj, jacht nie zatonie. Wraz z załogą trzymaj się jachtu i czekaj na pomoc.
- zabezpiecz sprzęt ruchomy  i rzeczy osobiste żeby nie odpłynęły lub się nie utopiły;
- jeżeli pomoc nie nadchodzi lub nie może zostać udzielona poproś gapiów o wezwanie WOPRU lub jeżeli masz przy sobie wciąż sprawna komórkę sam go wezwij na numer alarmowy 601.100.100  ;
- dopilnuj aby ludzie zostali podjęci z wody, a jeżeli jest zimno to jak najszybciej odtransportowani na brzeg i zaopatrzeni w niezbędna pomoc w celu uniknięcia wyziębienia organizmu.
- odholowanie jachtu do portu macierzystego zleć WOPROWI, który prawdopodobnie obarczy Cię za to kosztami akcji ratowania mienia. Telefon do WOPRu nad Zalewem Zegrzyńskim jest następujacy: 695889010
- jezeli jest ciepło jest wskazane żebyś sam nadzorował ratowanie, zabezpieczanie i holowanie sprzętu, 
- doprowadź siebie do porządku, sprawdź stan załogi i zawiadom czarterodawcę o sytuacji.
- jeżeli sytuacja jest opanowana zajmij sie doprowadzeniem do porządku wyłowiony  jacht, najlepiej w porozumieniu z właścicielem.

Niestety, niemal każda wywrotka jachtu dodatkowo kończy sie stratami materialnymi, które sternik jachtu będzie zobowiązany pokryć!

Male kabinowki klasy BEZ-4 i Chrzaszczyk
Bzyk i Plump

Pragniemy także zauważyć, że jachty żaglowe zwykle mają maszty! Maszty każdej z naszych łodzi są wyższe niż dowolny most na akwenie Zalewu i przyległych rzekach. Dlatego należy uważać zbliżając sie do mostu z wiatrem bo inaczej kończy sie to złamaniem masztu. Samodzielne składanie masztu bez uzgodnienia i uzyskania zgody od armatora jest niedopuszczalne i niebezpieczne. Przepływanie pod mostami lub wypływanie poza akwen Zalewu ograniczony mostami wymaga zgody armatora i dodatkowego przeszkolenia.

Możliwy jest także czarter jachtu ze skiperem, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Warunki rejsu jachtem  po zalewie ze skiperem można znaleźć tutaj!

Jeżeli nie znasz Zalewu Zegrzyńskiego lub wybierasz się nad to jezioro po raz pierwszy zapoznaj się z mapą tego akwenu wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i pomocy.

Nasza flagowa Omega


Cennik czarteru jachtów żaglowych
  w sezonie 2023 :

Cennik czarteru jachtów żaglowych w godzinach 8.30- 18.30 *:
jachty kabinowe typu slup bermudzki:
 
Typ [link/opis] - max. ilość załogi
Cena za dzień pływania w weekendy i świeta w sezonie:
21.04-30.09
Cena za dzień pływania  poza sezonem i w dzień powszedni w sezonie
Cena za godzinę
 PHILA 880 - 8 do 10 osób
490 zł
430 zł 140
 TANGO 780S - 6 do 8 osób (Marco Mazzarini)
390 zł 350 zł 120
 FORTUNA 23 - 4 do 6 osób350 zł300 zł 100
 MORS - 3-5 osób ("Sztorm", "Sztil")
300 zł250 zł
 80
 BEZ 4 **- 2-4 osoby ("Plump")250 zł200 zł 60
 CHRZĄSZCZYK **- 2-3 osoby ("Bzyk")250 zł200 zł 
łodzie odkrytopokładowe typu slup bermudzki:
   
 OMEGA turystyczna- 6 osób (bez silnika)
170160 zł 45/40
 H-tka - 4 osoby (niedostępna)250200 zł 
szalupa żaglowo wiosłowa typu kecz z ożaglowaniem gaflowym:
 DZ - 12 osób (bez silnika, 10 wioseł)
400
350 zł
 130

Wszystkie podane ceny jachtów kabinowych zostały podane wraz z kosztem silnika oraz pełnym bakiem paliwa. Koszt paliwa jest bezzwrotny, a baków nie należy uzupełniać paliwem przy zdawaniu jachtu.
Podane ceny za dzień pływania są ceną ryczałtową bez względu na godzinę pobrania i zdania jachtu, a ceny za godzinę stanowią dla ryczałtu alternatywę.

* Za dzień czarteru uważa się czas od godz. 8.30 do 18.30 (10 godzin) w danym dniu, od momentu pobrania sprzetu z hangaru do jego zdania. W wypadku kilku dni czarteru noce wliczane są automatycznie, nieodpłatnie.

** Silnik na życzenie za dopłatą

Uwaga: Płacić na miejscu można wyłącznie gotówką (bankomatów brak).
           Ceny czarteru naszych jachtów inne niż powyżej, podawane na innych nieedytowalnych lub nie aktualizowanych
           stronach  internetowych nie moga stanowić wiąrzacej oferty, dlatego zawsze sprawdz czy ogłoszenie jest z
           bieżącego roku.

Ceny hurtowe (nie dotyczy DZ): 
1. czarter w tygodniu, powyżej 3 dni pływania  - 10% upustu za każdą dniówkę
2. czarter w tygodniu, powyżej 3 jachtów ***     -  10% upustu za każdą dniówkę
3. czarter powyżej 7 dni - mozliwość negocjacji cen

*** Nie stanowi oferty w przypadku firmowych imprez zorganizowanych i regat (umowa negocjowana indywidualnie).

Cena hurtowa łodzi DZ:
-czarter powyżej 2 dni pływania - cena 250 zł

Cena za połówkę dnia
(4,5h) w godzinach 8.30-13.00,14-18.30. = połowa ceny wekendowej za cały dzień + 100 zł.
Rezerwacja wyłacznie na telefon.

 

Silnik: YAMAHA 4 lub 5 KM

Jachty wypożyczane na godziny nie podlegają rezerwacji. Jachty na godziny wypożyczane sa na bieżąco, na miejscu, w dniu czarteru, w zależności od ich dostepnośći.

Jachty żaglowe mogą pływać bez silników i to je odróżnia od jachtów motorowych! Jeżeli jednak korzystasz z silnika pomocniczego, to aby działał niezawodnie musisz sprawdzić czy:
- jest paliwo i czy dopływa do silnika 
- jest założona zrywka
- zbiornik jest odpowietrzony
- ssanie jest odpowiednio ustawione
- spodzina jest zanurzona w wodzie
- chłodzenie działa poprawnie.

Uwaga:
Dopilnuj i zawsze sprawdź czy z silnika wylatuje woda służąca do chłodzenia, jeżeli nie wylatuje wyłącz silnik.  Silnik przetrwa jeżeli nie będziesz go używał na sucho. Spodzina zawsze musi być zanurzona w wodzie. Od tego jest pantograf.

Na baku paliwa można popływać od 0,5 do 1,5 godziny w zależności od warunków i sposobu pływania. Generalnie mówimy o silnikach pomocniczych do jachtów żaglowych więc należy założyć, że głownie pływa się na żaglach, a silnik służy do wchodzenia i wychodzenia z portów ew. krótkich podpłynięć lub działania w sytuacjach wyjątkowych. Nie mniej, a nie każdy to wie, kiedyś paliwo zawsze się kończy! Wtedy silnik przestaje działać?
 Jeżeli to przewidziałeś to masz własny zapas na dolewkę lub kupiłeś dodatkowo zapas od nas i ?hałasujesz? dalej. W innym przypadku nagle zapada cisza!
W standardzie jachty nie mają na wyposażeniu kanistrów z benzyną i należy o tym pamiętać. W takiej sytuacji pozostają żagle lub telefon do WOPR aby holował jacht do portu macierzystego, za co będzie trzeba zapłacić.


Wszystkie nasze jachty są zbudowane z tworzyw sztucznych i jedynie do wykończenia wnętrza bywa używane drewno.
Wszystkie nasze jachty posiadają miecz uchylny oraz ster uchylny dzieki czemu przypadkowe wpłyniecie na mieliznę nie stanowi większego problemu.
Każdy żagiel główny na naszych jachtach posiada możliwość refowania za pomocą refpatentu lub refbanty z czego w przypadku rosnącej siły wiatru powinno się bezwzględnie korzystać.

Czy nasze jachty są nowe? Jachty pływające w czarterze są nowe tylko przez pierwszy dzień po zakupieniu. Drugiego dnia są już jachtami używanymi. Nie mniej dokładamy starań byście Państwo mieli możliwość bezproblemowego żeglowania toteż remontujemy je nieustająco, tak by spełniały niezbędne wymogi żeglarskie, stosownie do ich przeznaczenia. Nie zmienia to faktu, że nawet najbardziej pieczołowity remont jachtu typu MORS nie czyni z niego "Bawarii" o czym czasem niektórzy zdają się zapominać ...

Kończymy pracę o godzinie 18.30* i to jest równoznaczne z końcem dnia czarteru. Cały sprzęt powinien być do tej godziny zdany, o ile nie zabierasz go na noc.

W przypadku gdy pozostawisz jacht wywrócony w wodzie oczekując od nas interwencji musisz liczyc sie z kosztami.

- Stawianie wywróconego jachtu kabinowego 500 zł;
- Stawianie wywróconej Omegi 300 zł;
- Holowanie jachtu do portu 150-300 zł w zależnosci od odległości;
- Szukanie zgubionych elementów jachtu i mienia osobistego 100 zł.

Cumowanie jachtów przy kei.

Jachty stoją w "bramkach" na dwóch szpringach rufowych (wiązanych do kip), które odpływając zostawiamy na bramce oraz na cumie dziobowej, którą zabieramy ze sobą.


APEL !!!
Szanowni Państwo. Jeżeli już decydujecie sie na wyczarterowanie naszego jachtu i w trakcie pływania macie jakiś problem, podarł się żagiel, zdarzyła się awaria, co się utopiło, rozwaliłeś dziób na betonowej kei...., nie zbywaj tematu milczeniem.
To oszczędzi nam nieprzyjemności podczas zdawania sprzętu, a żeglarzom czarterującym w dniu następnym umożliwi przejęcie sprzętu sprawnego.

Także koniecznie sprawdź zawsze wszystko przed wypłynieciem i oddaniem cum. Ta oczywista dla dobrych żeglarzy praktyka, oszczedzi Ci problemów, a nam nerwów. To dotyczy także talii szotów grota !!! Jeżeli coś nie działa wg ciebie poprawnie melduj. W porcie zawsze możemy pomóc. Hallo ..., jachty nie wywracają się same, wywrcają je sternicy i to nie rzadko przez elementarną ignorancję.


My także jesteśmy żeglarzami, znamy temat od podszewki, staramy się być pomocni i uczynni ale nawet największa cierpliwość nie poradzi na brak jakiegokolwiek zaangażowania w temat, brak podstawowej, elementarnej wiedzy czy choćby zdrowego rozsądku.... Dla tego prosimy! Zostaw agresję w domu, a nastawienie roszczeniowe zamień na odrobinę pokory...  Pokory do wiatru, wody, otoczenia i tego wszystkiego co czyni ten sport pięknym ...

 

 

Pogoda!
Rezerwując łódki, a potem wybierając sie nad Zalew na pływanie często kierujemy sie prognozami pogody na interesujacy nas czas czarteru. Jest to oczywiście słuszne podejscie z jednym zastrzeżeniem. Zalew Zegrzyński to stosunkowo duzy akwen wodny, na tyle że z punktu widzenia pogody tworzy swoisty mikroklimat, zmieniający nieco typowe prognozy dla okolic Warszawy. Przekonaliśmy się wielokrotnie, że pogoda nad Zalewem jest inna niż w Warszawie i okolicy. Dlatego namawiamy panstwa żeby nie wierzyć bezgranicznie pogodynce z telewizora i radia bo bardzo czesto ich opowiesci nic nie mają wspólnego z rzeczywistą pogodą nad Zalewem. Dlatego zawsze warto wykonać telefon do nas i w razie niezdecydowania lub wątpliwości dowiedziec sie jak wygląda faktyczna pogoda nad Zalewem realnie. Szkoda bowiem zostać w Warszawie zupełnie nie zdając sobie sprawy, że tutaj są świetne warunki do żeglowania co zdarza sie niejednokrotnie ...

kabinowki duze tyl

Zapraszamy !!!
Uwaga: Ponieważ czesto maile odbieramy nie na bieżąco, preferujemy kontakt telefoniczny. Zatem jezeli zależy Ci na pewnym i sprawnym załatwieniu sprawy na cito, przede wszystki dzwoń ... 601290346.

 

 

 

strona główna | Warszawska Akademia Żeglarska 2023 | do góry

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Łap nas !

Tel.: 228348792, Kom.: 601290346, E-mail: info@wiatr.waw.pl, Przystań: "Zielona binduga" - Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173.