Kom. 601.290. 346; "Zielona binduga", Zegrze

15.05.05.72

wejśccie na stronę Akademii na FB

Wypożyczanie jachtów, warunki szczegółowe.

eli

 Czarter jachtów na Zalewie Zegrzyńskim
Przystań Zegrze "Zielona binduga"
Witamy w sezonie 2018.

Wypożyczalnia startuje z pełną ofertą od dnia 21. kwietnia 2018 jednak już od 8.04 (na telefon) można będzie wypożyczyć niektóre jachty. Sezon kończymy 22. października jednak do póki tęgi mróz nie skuje jeziora część naszych jachtów będzie wciąż do wypożyczenia na telefon. Jeżeli wciąż Ci mało żeglowania sprawdź czy jacht jest dostępny ...


Tak wygladaja nasze Omegi

   Jezeli nuży Cię czytanie kolejnych informacji bo szukasz cennika lub innej konkretnej, obok po lewej stronie możesz skoczyc na skróty !!!
  Ale jeżeli ostatecznie rezerwujesz jacht przeczytaj proszę całą treśc tej strony, żeby możliwie wszystko zostało dopowiedziane...

 

 

                                 Warszawska Akademia Żeglarska działa na wodzie przez 7 miesięcy w roku, od kwietnia do października. W tym okresie można czarterować nasze jachty, które znajdują się w Zegrzu, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173, "Zielona Binduga"  nad Zalewem Zegrzyńskim, . Takze tutaj mamy swoja przystań żeglarską i szkoleniową.
Nie prowadzimy jednakowoż regularnej wypożyczalni, a część naszych jachtów pływa w organizowanych przez nas kursach żeglarskich i innych imprezach, stąd też aby skutecznie wypożyczyć jacht, wskazany jest kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia, czy wybrana jednostka będzie wolna.


Omega  pod żaglami
Rezerwacja warunkowa* 
Dla osób zdecydowanych na wyczarterowanie łodzi w danym terminie możliwa jest rezerwacja (warunkowa)* SMS-owa bez dokonania przedpłaty. W takim wypadku jednak trzeba się stawić po odbiór jachtu do godziny 9 w dniu czarteru,  po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym czy jacht jest dostępny i wysłaniu sms-a, dotyczącego szczegółów rezerwacji : (nazwisko, data, typ jachtu) na numer
601.290.346 . O ile zarezerwowany jacht nie zostanie odebrany do godziny 9.00, rezerwacja przepada i nie gwarantujemy podstawienia jachtu, choć jeżeli będzie on dalej wolny, to wypożyczenie będzie możliwe. 

Rezerwacja bezwarunkowa**
Dla osób zdecydowanych na wypożyczenie jachtu o dowolnej porze i chcących mieć pewność, że jacht będzie wolny, konieczne jest opłacenie jachtu z góry za cały czarter na nasz rachunek bankowy. Na dowodzie wpłaty należy wpisać szczegóły czarteru (datę czarteru, typ jachtu  i nazwisko), a następnie wysłać tę samą informację o rezerwacji z dopiskiem "zapłacono"  wraz z przybliżoną godziną odbioru, sms-em na numer 
601.290.346 .
W przypadku oplaty z góry, po odbior jachtu należy sie stawić koniecznie z dowodem zapłaty.

UWAGA:

Potwierdzamy zwrotnym sms-em tylko negatywne rezerwacje co oznacza, że po wykonaniu telefonu i wysłaniu sms-a brak odpowiedzi z naszej strony należy uznać za dokonanie rezerwacji.

*istnieje możliwość wycofania się z rezerwacji każdej ze stron bez żadnych konsekwencji z tego tytułu, przy czym strony zobowiązane są do sms-owego odwołania czarteru. Brak odwołania rezerwacji może spowodować, że następnym razem nie będziesz mógł dokonać tego typu rezerwacji. Rezerwacja warunkowa dotyczy wyłącznie rezerwacji jednego jachtu na jeden dzień.

**w tym przypadku jacht czeka na Państwa aż do chwili odbioru lub do końca dnia, ale w przypadku nieodebrania jachtu lub rezygnacji wpłata jest bezzwrotna. Rezerwacja z przedpłatą dotyczy zawsze większej liczby jachtów niż 1 lub większej liczby dni niż 1 (o ile nie ustalono inaczej).
W terminach opisanych w cenniku jako pozasezonowe praktykowana jest wyłącznie rezerwacja bezwarunkowa.

 

Mówiąc o rezerwacji należy rozumieć jacht + wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Innych dodatków typu silnik nie trzeba rezerwować i opłacać z góry. Zawsze można  pobrać dodatkowy sprzęt w chwili odbioru, ew. robiąc dopłatę jeżeli jest przewidziana.

Nasza Omega

 Lista rezerwowa.

W przypadku wyczerpania możliwości zarezerwowania jachtu na dany dzień oznacza to ze lista rezerwacji warunkowych jest zapełniona. Nie oznacza to jednak, że jacht w tym dniu będzie nieosiągalny gdyż część z rezerwacji warunkowych nierzadko zostaje odwołana i  jachty są ponownie dostępne. Taka sytuacja może zdarzyć sie w każdej chwili ale w szczególności na bieżąco w dniu czarteru, po godzinie 9.. Dlatego jeżeli jesteś zdeterminowany by wynająć jacht w konkretnym dniu, a rezerwacje są wyczerpane, możesz zapisać się na listę rezerwową co oznacza, że jeżeli jacht się zwolni zostaniesz o tym powiadomiony na drodze SMS lub telefonicznie. Aby zatem zapisać się na listę rezerwową należy wysłać SMSa na tel. 601290346 o treści:

Rodzaj jachtu, data czarteru, nazwisko ( z dopiskiem) lista rezerwowa.

Także przyjazd na miejsce do naszego ośrodka w "ciemno", w dniu czarteru, kilka minut po godzinie 9, bez rezerwacji często daje szansę na pozytywne wynajęcie łodzi.

UWAGA !

W soboty i niedziele miedzy godziną 8 i 9.30 nie odbieramy telefonu gdyż jesteśmy zajęci wydawaniem sprzętu, więc prosimy nie dzwonić. W tym czasie kontaktować się z nami można wyłącznie jednostronnie przy pomocy SMSa. Także w tym czasie nie udzielamy informacji na temat dojazdu do nas, który można znaleźć tutaj


Fortuny na Zielonej Bindudze
 

 
 Uwaga: Wszystkie informacje na tej stronie dotyczą czarteru jachtów na Jeziorze Zegrzyńskim. Wypływanie poza mosty ograniczające akwen zalewu musi być uzgodnione.  

Jachty czarterujemy na "dzień pływania" ( w godzinach 8.30 - 18.30) i jeżeli jest to więcej niż jeden dzień to nieodpłatnie wchodzi w to noc pomiędzy poszczególnymi dniami, o ile nie chcecie Państwo na noc odstawić jachtu do portu. 
Dzień czarteru rozpoczyna się od rana ! Wyjątkowo na życzenie, o ile jest taka możliwość, można wypożyczyć jacht kabinowy wieczorem, na noc poprzedzająca pierwszy dzień czarteru ale w takim wypadku noc ta jest dodatkowo płatna 100 zł bez względu na rodzaj jachtu.


Wyjątkowo i warunkowo po godz. 13 czarterujemy jachty na godziny, o ile są wolne. Rezerwacji jachtów na godziny nie praktykujemy.

Nominalnie, udostępniamy do czarteru 10 jachtów odkrytopokładowych, 2 duże jachty kabinowe, 2 małe jachty kabinowe, jacht żaglowo-wiosłowy typu DZ, o ile są wolne w danym terminie.

Jachty odkrytopokładowe wypożyczamy bez silnika.
Kabinówki wypożyczamy z silnikiem na życzenie wypożyczającego, za dodatkowa opłatą.

Omegi

Wszystkie nasze jachty, czarterowane nad Zalewem Zegrzyńskim, są wyposażone w komplet sprzętu ratunkowego i pełen podstawowy osprzęt żeglarski, przewidziany dla danego jachtu. Niektóre jednak trzeba otaklować, a niektóre są gotowe do pływania.
Wszystkie jachty kabinowe posiadają kuchenkę gazową i komplet materacy. Inny sprzęt kuchenno, turystyczny, sanitarny należy zabrać we własnym zakresie o ile ktoś ma taka potrzebę. Jeżeli temat "kambuza" i wyposażenia turystycznego jest dla Ciebie ważny, masz jakieś dodatkowe potrzeby lub oczekiwania to koniecznie prosze to sygnalizować. Jachty na Zalewie Żegrzynskim pływaja głównie w krótkich jedniodniowych czarterach i wyposażeniem turystycznym przeważnie mało kto jest zainteresowany zatem jeżeli twoje potrzeby są na miare wypraw mazurskich to mów o tym za wczasu żeby uniknąć rozczarowania. Podobnie z innymi nietypowymi potrzebami jak na przykład zabranie na jacht psa. Nie wykluczamy takiej możliwości ale pod pewnymi warunkami. Dlatego prosimy mówić, pytać, informować. Wtedy życie staje sie przyjazne, a ewentualne problemy daje się rozwiązać.


DZ pod zaglamż

Umowa czarteru może byc zawarta wyłącznie w dniu czarteru, w miejscu odbioru jachtu przez osobę czarterującą. Za promesę umowy uważa się umowę rezerwacji opisaną powyżej.

Za czarter do 3 dni nie pobieramy kaucji (czytaj niżej) i nie sporządzamy szczegółowego protokołu odbioru/zdania, a jedynie odbierajacy kwituje pobranie sprzetu i znajomość wewnetrznego regulaminu wypozyczalni, który reguluje warunki szczegółowe czarteru. Od tej chwili umowę czarteru uznajemy za zawartą. 
Przy odbiorze należy wylegitymować się patentem co najmniej "żeglarza jachtowego" i pozostawić jakiś dokument ze zdjęciem i adresem, inny niż dowód osobisty, w formie zastawu. Wyjątkowo, w przypadku braku woli pozostawienia dowodu tożsamości można odebrać jacht pozostawiając kaucję wysokości 500 zł, po wylegitymowaniu sie dowodem osobistym.

Jachty wypożyczamy zgodnie z "regulaminem wypożyczania", do wglądu na miejscu. W sprawach nie ujetych w regulaminie obowiazują zasady Kodeksu Cywilnego.
Osoba wypożyczająca jacht jest za niego odpowiedzialna cywilnie i materialnie. Nie praktykujemy ściągania Państwa z jeziora w przypadku braku umiejętności lub zmiany warunków atmosferycznych. Nie mamy ani sił ani środków na takie manewry. Jacht na koniec dnia należy zwrócić w porcie jego odebrania.
W przypadku powyższych dylematów należy wzywać WOPR.

Szalupa wiosłowo żaglowa DZ

Apelujemy o dobór jachtu do czarteru adekwatnie do posiadanych umiejętności. Wszystkie nasze jachty posiadają możliwość refowania żagli co stwarza możliwość bezpiecznego żeglowania niemal w każdych warunkach. Zachęcamy zatem do korzystania z refpatentów w sytuacji gdy warunki pogodowe ulegają zmianie. Jacht zarefowany to nie wstyd tylko wizytówka dobrej znajomości żeglarskiego rzemiosła oraz gwarancja bezpiecznego dotarcia do portu przeznaczenia. 
Wielkość jachtu nie jest wprost proporcjonalna do jego bezpieczeństwa. Generalnie obowiązuje zasada: "duży jacht, duży kłopot....., mały ... mały. Chyba, że wiesz o co chodzi to kłopotów nie ma żadnych, z żadnym
jachtem.

Dobór jachtu pod kontem ilości osób, które można zabrać na pokład można znaleźć w cenniku.

 Nasza Szkentla płynie na wiosłach

Powtarzające się pytania czy nasze jachty maja ciężki miecz sugerują, że macie Państwo umiarkowane pojęcie na temat stateczności jachtu i odruchowo "szukacie ratunku" w temacie niewywracalności jachtu. Zatem odpowiadamy "hurtowo", że nasze wszystkie jachty są jachtami mieczowymi, a zatem charakteryzują się przede wszystkim statecznością kształtu, a co za tym idzie ciężar ich miecza ma znikome znaczenie odnośnie ich zdolności do przechylania się. Dodam jeszcze, że w związku z powyższym są wywracalne, choć niezatapialne dzięki komorom wypornościowym. Wniosek praktyczny z tego płynący jest taki, że jeżeli z jakiegoś powodu przechył jachtu jest dla Ciebie zbyt duży i nie możesz lub nie umiesz sobie z tym poradzić to możesz go zmniejszyć, podnosząc miecz częściowo do góry.
 

Mors pod zaglami

Jeżeli powyższe rady okazały sie nieskuteczne i znajdziesz sie (mowa o sterniku jachtu) w wodzie z powodu przewrócenia jachtu to nie wpadaj w panikę. Staraj się zachować spokój i :
- policz załogę czy wszyscy są w zasięgu wzroku, czy ktoś nie został w kabinie lub pod wodą,
- załóż kamizelkę ratunkową i dopilnuj żeby wszyscy to zrobili,
- nie odpływaj, jacht nie zatonie. Wraz z załogą trzymaj się jachtu i czekaj na pomoc.
- zabezpiecz sprzęt ruchomy  i rzeczy osobiste żeby nie odpłynęły lub się nie utopiły;
- jeżeli pomoc nie nadchodzi lub nie może zostać udzielona poproś gapiów o wezwanie WOPRU lub jeżeli masz przy sobie wciąż sprawna komórkę sam go wezwij na numer alarmowy 601.100.100601.100.100 ;
- dopilnuj aby ludzie zostali podjęci z wody, a jeżeli jest zimno to jak najszybciej odtransportowani na brzeg i zaopatrzeni w niezbędna pomoc w celu uniknięcia wyziębienia organizmu.
- odholowanie jachtu do portu macierzystego zleć WOPROWI, który prawdopodobnie obarczy Cię za to kosztami akcji ratowania mienia. Telefon do WOPRu nad Zalewem Zegrzyńskim jest następujacy: 695889010
- jezeli jest ciepło jest wskazane żebyś sam nadzorował ratowanie, zabezpieczanie i holowanie sprzętu, 
- doprowadź siebie do porządku, sprawdź stan załogi i zawiadom czarterodawcę o sytuacji.
- jeżeli sytuacja jest opanowana zajmij sie doprowadzeniem do porządku wyłowiony  jacht, najlepiej w porozumieniu z właścicielem.

Bzyk i Plump

Pragniemy także zauważyć, że jachty żaglowe zwykle mają maszty! Maszty kazdej z naszych łodzi są wyzsze niż dowolny most na akwenie zalewu i przyległych rzekach. Dlatego nalezy uważać zblizajac sie do mostu z wiatrem bo inaczej kończy sie to złamaniem masztu. Samodzielne składanie masztu bez uzgodnienia i uzyskania zgody od armatora jest niedopuszczalne i niebezpieczne. Przepływanie pod mostami lub wypływanie poza akwen Zalewu ograniczony mostami wymaga zgody armatora i dodatkowego przeszkolenia.

Możliwy jest także czarter jachtu ze skipperem, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Warunki rejsu jachtem  po zalewie ze skiperem można znaleźć tutaj!

Jeżeli nie znasz Zalewu Zegrzyńskiego lub wybierasz się nad to jezioro po raz pierwszy zapoznaj się z mapą tego akwenu wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i pomocy. 

Morsy

Cennik czarteru jachtów żaglowych
  w sezonie 2017 :

Cennik czarteru jachtów żaglowych w godzinach 8.30- 18.30 *:
jachty kabinowe typu slup bermudzki:
typ / opiscena za dzień w sezonie
22.04-1.10
cena za dzień poza sezonem i w dzień powszedni
  TANGO 780S - 6 osób (Marco Mazzarini)390 zł **350 zł
  FORTUNA-23 - 6 osób
290 zł
250 zł
  MORS - 6 osób ("Sztorm", "Sztil")
240 zł200 zł
  BEZ4 - 4 osoby ("Plump")
160 zł140 zł
  CHRZĄSZCZYK - 4 osoby ("Bzyk")
160 zł140 zł
    
łodzie odkrytopokładowe typu slup bermudzki:OMEGA turystyczna- 6 osób
120100 zł
   
H-tka - 4 osoby (niedostępna)250200 zł
szalupa żaglowo wiosłowa typu kecz z ożaglowaniem gaflowym:
DZ - 12 osób
350
300 zł

* Na telefon możliwy jest czarter wszystkich jachtów kabinoeych za połowę ceny dziennej w godzinach wieczornych, w każdą sobotę, od 17 do 20.30 (3,5 g. pływania). Aktualne w okresie 1.06-15.09.

Za dzień czarteru uważa się czas od godz. 8.30 do 18.30 w danym dniu, od momentu pobrania sprzetu z hangaru do jego zdania. W wypadku kilku dni czarteru noce wliczane są automatycznie, nieodpłatnie.

Uwaga: Płacić na miejscu można wyłącznie gotówką (bankomatów brak).
           Ceny czarteru naszych jachtów inne niż powyżej, podawane na innych nieedytowalnych lub nie aktualizowanych
           stronach  internetowych nie moga stanowić wiąrzacej oferty, dlatego zawsze sprawdz czy ogłoszenie jest z
           bieżącego roku.

 

Ceny hurtowe (nie dotyczy DZ): 
1. czarter w tygodniu, powyżej 3 dni pływania  - 10%/dzień upustu
2. czarter w tygodniu, powyżej 3 jachtów ***     -  10%/dzień upustu
3. czarter powyżej 7 dni - mozliwość negocjacji cen

*** Nie stanowi oferty w przypadku firmowych imprez zorganizowanych i regat (umowa negocjowana indywidualnie).

Cena hurtowa łodzi DZ:
-czarter powyżej 2 dni pływania - cena 250 zł

Silnik: YAMAHA 4 lub 5 KM

Dodatkowa opłata za silnik do łodzi kabinowych:
- wypożyczenie 60 zł/dzień z pełnym bakiem paliwa
- kaucja 250zł.

** jacht TANGO wypożyczany jest wyłącznie z silnikiem, który jest w cenie czarteru.

Jachty żaglowe mogą pływać bez silników i to je odróżnia od jachtów motorowych! Jeżeli jednak korzystasz z silnika pomocniczego, to aby działał niezawodnie musisz sprawdzić czy:
- jest paliwo i czy dopływa do silnika 
- jest założona zrywka
- zbiornik jest odpowietrzony
- ssanie jest odpowiednio ustawione
- spodzina jest zanurzona w wodzie
- chłodzenie działa poprawnie.

Uwaga:
Kaucja za silnik jest zwrotna jeżeli silnik przetrwa. Silnik przetrwa jeżeli nie będziesz go używał na sucho. Spodzina zawsze musi być w wodzie. Od tego jest pantograf.

Silnik przywiąż krawatem do jachtu, wtedy masz szansę, że go nie utopisz gdy spadnie do wody.
Jeżeli nie jesteś ochroniarzem lub wartownikiem silnik zamknij na kłódkę. Wtedy masz szansę, że nie zostanie ukradziony.

Na baku paliwa można popływać od 0,5 do 1,5 godziny w zależności od warunków i sposobu pływania. Generalnie mówimy o silnikach pomocniczych do jachtów żaglowych więc należy założyć, że głownie pływa się na żaglach a silnik służy do wchodzenia i wychodzenia z portów ew. krótkich podpłynięć lub działania w sytuacjach wyjątkowych. Nie mniej, a nie każdy to wie, kiedyś paliwo zawsze się kończy! Wtedy silnik przestaje działać…
 Jeżeli to przewidziałeś to masz własny zapas na dolewkę lub kupiłeś dodatkowo zapas od nas i „hałasujesz” dalej. W innym przypadku nagle zapada cisza!
W standardzie jachty nie mają na wyposażeniu kanistrów z benzyną i należy o tym pamiętać. W takiej sytuacji pozostają żagle lub telefon do WOPR aby holował jacht do portu macierzystego, za co będzie trzeba zapłacić.


Wszystkie nasze jachty są zbudowane z tworzyw sztucznych i jedynie do wykończenia wnętrza bywa używane drewno.
Wszystkie nasze jachty posiadają miecz uchylny oraz ster uchylny dzieki czemu przypadkowe wpłyniecie na mieliznę nie stanowi większego problemu.
Każdy żagiel główny na naszych jachtach posiada możliwość refowania za pomocą refpatentu lub refbanty.

 

APEL !!!
Szanowni Państwo. Jeżeli już decydujecie sie na wyczarterowanie naszego jachtu i w trakcie pływania macie jakiś problem, podarł się żagiel, zdarzyła się awaria, co się utopiło, rozwaliłeś dziób na betonowej kei...., nie zbywaj tematu milczeniem.
To oszczędzi nam nieprzyjemności podczas zdawania sprzętu, a żeglarzom czarterującym w dniu następnym umożliwi przejęcie sprzętu sprawnego.

Także sprawdź zawsze wszystko przed wypłynieciem i oddaniem cum. Ta oczywista dla dobrych żeglarzy praktyka, oszczedzi Ci problemów, a nam nerwów.

Czy nasze jachty są nowe? Jachty pływające w czarterze są nowe tylko przez pierwszy dzień po zakupieniu. Drugiego dnia są już jachtami używanymi. Nie mniej dokładamy starań byście Państwo mieli możliwość bezproblemowego żeglowania toteż remontujemy je nieustająco, tak by spełniały niezbędne wymogi żeglarskie, stosownie do ich przeznaczenia. Nie zmienia to faktu, że nawet najbardziej pieczołowity remont jachtu typu MORS nie czyni z niego "Bawarii" o czym czasem niektórzy zdają się zapominać ...

Kończymy pracę o godzinie 18.30* i to jest równoznaczne z końcem dnia czarteru. Cały sprzęt powinien być do tej godziny zdany, o ile nie zabierasz go na noc.

W przypadku gdy pozostawisz jacht wywrócony w wodzie oczekując od nas interwencji musisz liczyc sie z kosztami.

- Stawianie wywróconego jachtu kabinowego 500 zł;
- Stawianie wywróconej Omegi 300 zł;
- Holowanie jachtu do portu 150-300 zł w zależnosci od odległości;
- Szukanie zgubionych elementów jachtu i mienia osobistego 100 zł.

Cumowanie jachtów przy kei.

Jachty stoją w "bramkach" na dwóch szpringach rufowych (wiązanych do kip), które odpływajac zostawiamy na bramce oraz na cumie dziobowej, którą zabieramy ze sobą.


Zobacz specyfikację naszych jachtów do czarteru.

 

 

Pogoda!
Rezerwując łódki, a potem wybierając sie nad Zalew na pływanie często kierujemy sie prognozami pogody na interesujacy nas czas czarteru. Jest to oczywiście słuszne podejscie z jednym zastrzeżeniem. Zalew Zegrzyński to stosunkowo duzy akwen wodny, na tyle że z punktu widzenia pogody tworzy swoisty mikroklimat, zmieniający nieco typowe prognozy dla okolic Warszawy. Przekonaliśmy się wielokrotnie, że pogoda nad Zalewem jest inna niż w Warszawie i okolicy. Dlatego namawiamy panstwa żeby nie wierzyć bezgranicznie pogodynce z telewizora i radia bo bardzo czesto ich opowiesci nic nie mają wspólnego z rzeczywistą pogodą nad Zalewem. Dlatego zawsze warto wykonać telefon do nas i w razie niezdecydowania lub wątpliwości dowiedziec sie jak wygląda faktyczna pogoda nad Zalewem realnie. Szkoda bowiem zostać w Warszawie zupełnie nie zdając sobie sprawy, że tutaj są świetne warunki do żeglowania co zdarza sie niejednokrotnie ...

kabinowki duze tyl

Zapraszamy !!!

 

Omegi przy pirsie w WDW-Rynia

strona główna | Warszawska Akademia Żeglarska 2018 | do góry

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

Łap nas !

Tel.: 228348792, Kom.: 601290346, E-mail: info@wiatr.waw.pl, Przystań: "Zielona binduga" - Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173.